Napisz do mnie! marcela@slowemskutecznie.pl
12 lut
Słowem – o copywritingu

3 powody, dla których warto pisać treści na swoją stronę

3 powody, dla których warto pisać treści na swoją stronę

Jakie korzyści płyną z publikowania treści na swojej stronie? Sprawdź kilka powodów!

Dużo się mówi o tym, w jaki sposób tworzyć wpisy na swoją stronę i bloga, ale niewiele o tym, po co tak naprawdę to robić? Jest to nierzadko dylemat nie tylko tych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają wprowadzać produkty do swojego sklepu, ale także sporych firm i korporacji. Jeśli ktoś nie interesuje się w pełni contentem i jego kreowaniem, nie wie, że obecnie sporo uwagi poświęca się właśnie pisaniu merytorycznych artykułów. Dlaczego zatem warto pisać treści na swoją stronę? Jakie korzyści może Ci to przynieść?

 

Jeśli prowadzisz swój biznes, na pewno sporo uwagi poświęcasz tworzeniu swojej oferty, kupowaniu asortymentu itp. Być może wiesz też, że bardzo istotna jest ogólna promocja Twojej marki lub oferty, którą właśnie „wypuszczasz”, jednak to nie wystarcza. Trzeba zadbać także o zaplecze tekstowe. Dlaczego jest to takie istotne?

Budowanie wizerunku eksperta

Pierwszym powodem, dla którego warto tworzyć regularny content na stronie to fakt, że budujesz swój wizerunek eksperta w danej dziedzinie. Dzięki temu odbiorca może „przychodzić” na Twoją stronę, szukać porad, ciekawostek i angażować się w to co tworzysz. Co istotne, nawet typowe teksty SEO, które umieszczasz na podstronach, a nie na blogu, mogą mieć dużą wartość. Umiejętnie napisane artykuły, które przedstawiają ofertę, rozwiązują jakiś problem lub opowiadają historię, na pewno zaciekawią czytelnika.

 

Warto też wspomnieć, że jeśli regularnie będziesz dbać o tworzenie merytorycznych treści, odbiorca po pewnym czasie dużo chętniej kupi od Ciebie produkt lub skorzysta z Twojej oferty. Dobrze jest co jakiś czas „wrzucić” tekst na bloga lub podstronę, gdyż dzięki temu pokazujesz, że Twoja marka ciągle istnieje, a Ty nie próżnujesz. Z pewnością sam zauważyłeś, że chętniej kupujesz coś od ludzi firm, które są bardziej aktywne na rynku od swojej konkurencji.

Widoczność w sieci

Bardzo ważnym powodem, dla którego warto pisać treści jest na pewno fakt, że nasycasz ją słowami kluczowymi, których szukają Twoi klienci lub czytelnicy. W ten sposób o wiele łatwiej trafią na Twoją www. Umiejętnie szukanie słów, dobieranie fraz długiego ogona, przynosi o wiele szybsze efekty. Musisz jedynie pamiętać, że jest to praca dosyć długotrwała, roboty Google muszą „zauważyć”, że content z Twojej strony jest wartościowy. Dzięki temu możesz zdobyć wysoką pozycję w rankingu Google wypracowaną organicznie. Obecnie, gdy w sieci działa algorytm Bert, jedynie wartościowe słowa kluczowe, umiejętnie wplatane w tekst mają znaczenie. Zwróć na to uwagę.

Gromadzenie społeczności

Trzecim, bardzo ważnym powodem, dla którego warto tworzyć treści na swoją stronę, jest skupianie wokół siebie ludzi zainteresowanych tematem i ofertą. Ten punkt łączy się oczywiście z pierwszym, jednak oprócz tego sprawia, że odbiorca chętniej zagląda na Twoją stronę i jest także bardziej skory do tego, aby „zatrzymać” się u Ciebie na dłużej.

Pisanie artykułów i dbanie o content jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które zamierzają wprowadzać, np. automatyzację sprzedaży, chcą oferować produkty nieco droższe. Niestety, o wiele mniej osób jest skłonnych do kupna drogich produktów mało znanych marek, jeśli nie są one dobrze opisane. Warto skupić się w tym wypadku nie tylko na samej ofercie, ale także na przygotowaniu dobrych opisów, być może także kilku wpisów na blogu, do których będziesz mógł odesłać potencjalnych klientów. Pamiętaj, że gdy odbiorca zostanie z Tobą na dłużej, będzie chętniej wracał czytać Twoje treści, o wiele szybciej zapamięta Twoją markę.

 

Mam nadzieję, że pomogłam Ci wyjaśnić, dlaczego warto nie zaniedbywać własnego contentu i pisać regularne teksty na blog oraz typowe artykuły pozycjonujące. Jeśli do tej pory nigdy nie tworzyłeś contentu lub też uważałeś to za zbędne, koniecznie nadrób zaległości. Zobaczysz, że Twoja strona o wiele lepiej będzie się pozycjonowała, a także będzie chętniej odwiedzana.

 

A może nie czujesz się na siłach, żeby samodzielnie pisać takie artykuły? Zapraszam do kontaktu ze mną. Z chęcią napiszę dla Cienie angażujące i skuteczne teksty!

Ostatnie wpisy

Słowem – o copywritingu

Jakie wyróżniamy rodzaje tekstów w copywritingu? Poznaj 4 najważniejsze

Chcesz poznać 4 najpopularniejsze rodzaje tekstów w copywritingu? Sprawdź koniecznie artykuł.
Czytaj więcej
Słowem – o copywritingu

3 powody, dla których warto pisać treści na swoją stronę

Jakie korzyści płyną z publikowania treści na swojej stronie? Sprawdź kilka powodów!
Czytaj więcej