Napisz do mnie! marcela@slowemskutecznie.pl
20 wrz
Słowem – o książkach

Wypromuj swoją markę! Recenzja książki Zakamarki marki P. Tkaczyka

Wypromuj swoją markę! Recenzja książki Zakamarki marki P. Tkaczyka

Chcesz wypromować swój biznes? Niezależnie od tego, czy jest on początkujący, czy jesteś już dłużej na rynku. Zobacz, dlaczego warto przeczytać „Zakamarki marki” Tkaczyka!

Praktykom marketingu nie trzeba chyba przedstawiać Pawła Tkaczyka, który od wielu lat buduje silne marki swoim klientom. Książka Zakamarki marki to świetnie kompendium wiedzy, które pozwala poszerzyć horyzonty marketingowe i zdobyć cenne informacje na temat wypromowania swojej marki. Tą „marką” nie musi być oczywiście stricte firma. Obecnie skuteczne działania w social mediach sprawiają, że pod tym pojęciem rozumie się prowadzenie bloga, działania na instagramie, czy YT. Pozycja ta pokazuje m.in., w jaki sposób komunikować się ze swoimi klientami, odbiorcami oraz na czym polega promocja marki. Co jeszcze tam znajdziesz?

Po książkę tę sięgnęłam oczywiście przede wszystkim dlatego, że jedną z najczęściej polecanych pozycji w „świecie marketingu”. Nic dziwnego, bo choć nie jest ona opasłym tomiskiem, ponieważ liczy około 211 stron, przekazuje sporą dawkę wiedzy. Na końcu pozycji jest także miejsce na notatki, dlatego możesz z łatwością zapisać kilka najważniejszych wniosków, które nasuną Ci się po przeczytaniu. Co ciekawe, sam autor zaznacza, że książkę można czytać w sposób dowolny, niekoniecznie od początku do końca. Jest zatem idealna pozycja dla osób zniecierpliwionych lub takich, które zainteresowane są konkretnym działem. Rozdziały są krótkie, ale treściwe, dzięki nim zapewne dowiesz się dokładnie tego, co Cię interesuje!

Co znajdziesz w książce Zakamarki marki?

Pozycja ta zawiera 6 głównym działów tematycznych z rozwiniętymi podrozdziałami. Na pewno przeczytasz tam o m.in. identyfikacji wizualnej, relacji klient-marka, o nowym marketingu oraz prześledzisz najciekawsze case study. Jest to oczywiście tylko skrót, zatem najlepiej będzie, jeśli sam zajrzysz do spisu treści.

Moje wrażenia na temat książki

To, co zwróciło moją uwagę szczególnie, to fakt, że książka ta pokazuje w pewnym sensie przekrój rozwoju marki, m.in. w jaki sposób warto podejść do tego rozwoju, co powinna zawierać nazwa, logo, jakie treści warto promować, czego unikać itp. Jeśli zatem jesteś na początku swojej drogi, chcesz prowadzić bloga lub myślisz o założeniu firmy, ta pozycja jest dla Ciebie obowiązkowa. Dzięki niej na pewno poznasz kilka ciekawych tajników rozwoju marki oraz zdobędziesz wiedzę teoretyczną, a nawet praktyczną.

Co natomiast znajdą w pozycji tej osoby, które już mają swoje mikro biznesy lub spore firmy? Na pewno będą mogły poukładać wiedzę z zakresu marketingu oraz ogólnych zjawisk związanych właśnie z prowadzeniem swojej firmy. Być może stoisz przed wyzwaniem związanym ze zmianą identyfikacji wizualnej swojego biznesu lub chcesz podjąć się nowych działań promocyjnych, ta książka okaże się zatem nieoceniona! Zawiera wiele ciekawych i przydatnych wskazówek związanych z podejmowaniem odpowiednich kroków, pokazuje też często, czego szukają ludzie i uczy, w jaki sposób dotrzeć do klientów.

Czy warto?

W czasach Internetu bardzo wielu osób stoi przed dylematami związanymi z promocją. Książka Zakamarki marki P. Tkaczyka na pewno jest obowiązkową pozycją na półkach wszystkich teoretyków firmy. Jeśli chcesz poukładać swoją wiedzę, zdobyć cenne wskazówki, jak postępować, koniecznie zajrzyj do niej. To, co wyróżnia także tę książkę to fakt, że można do niej ciągle wracać i czytać najciekawsze fragmenty po kilka razy! Uważam, że naprawdę warto ją przeczytać i wyrobić sobie oczywiście własne zdanie – polecam.

Ostatnie wpisy

Słowem – o copywritingu

Jakie wyróżniamy rodzaje tekstów w copywritingu? Poznaj 4 najważniejsze

Chcesz poznać 4 najpopularniejsze rodzaje tekstów w copywritingu? Sprawdź koniecznie artykuł.
Czytaj więcej
Słowem – o copywritingu

3 powody, dla których warto pisać treści na swoją stronę

Jakie korzyści płyną z publikowania treści na swojej stronie? Sprawdź kilka powodów!
Czytaj więcej

6 komentarzy

 • 21.09.2020

  Ostatnio podobne pozycje są bardzo popularne – nazwisko tejże książki jest mi nawet znane z Grywalizacji. Poszukując wiedzy i inspiracji mogłabym się skusić i przeczytać od deski do deski 🙂

  • Marcela Piekar
   22.09.2020

   To prawda, jako źródło inspiracji świetna pozycja 🙂 sama korzystam 🙂

 • 21.09.2020

  Brzmi bardzo ciekawie, szczególnie, że lubię blog Pawła Tkaczyka i wydaje mi się on bardzo merytoryczny, więc książka mogłaby być niezłą kopalnią wiedzy 🙂

  • Marcela Piekar
   22.09.2020

   Zachęcam do przeczytania! 🙂

 • Angelika
  21.09.2020

  Właśnie się nad nią zastanawiałam i bardzo zachęciła mnie Twoja recenzja

  • Marcela Piekar
   22.09.2020

   Bardzo się cieszę 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *